Piotr Boruta -  artysta niekonwencjonalny


strona główna

Mim

wywodząca się ze starogreckiej tradycji teatru sztuka przedstawiania świata za pomocą gestu i mimiki twarzy. Słowo pantomima pochodzi od greckiego przedrostka pant (o) - oznaczajacego wszystek, każdy. W naszej kulturze przywiązuje się ogromna wagę do słowa i niemalże bez przerwy podkreśla się jego znaczenie "Na początku było Słowo". Mówi się o potrzebie zrozumienia przez słowo a także o olbrzymim znaczeniu, jakie niesie znajomość języków. Jednakże w trakcie gromadzenia wiedzy na ten temat i pogłębiania wielości znaczeń słów, nieuchronnie dochodzi się do przekonania, ze jest coś przed a także zaraz po. Cisza. W tym znaczeniu język ciała jest czymś pierwotnym, czymś przekraczającym słowo i jednocześnie je w sobie zawierającym. Mim zastygły w posągowej pozie jest obrazem przedstawiającym kosmos - "taki, jaki jest". A zatem można by w zakończeniu tej wypowiedzi skonstatować za Chińczykami "jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów"

Animacja

Interaktywna zdolność do wtapiania się w tłum i odgrywania zabawnych postaci

Jedyne Takie Show

Jest to swego rodzaju "Otwarta próba z publicznością spektaklu, który nigdy nie będzie miał premiery". Pod tym przewrotnym tytułem mieszczą się wzorowane na klasycznej pantomimie, komiczne etiudy przedstawiające życie codzienne robota, skecz : trzech muzyków w jednej kompozycji oraz koszmarny sen świętoszka. Całość jest zakończona interaktywnym afrykańskim tańcem, który wciąga widzów do wspólnej zabawy. Sprawia, że porzucają konwencjonalny dystans zmieniając się z obserwatorów w zaangażowanych uczestników spotkania. Wspomnienia z takiej zabawy na długo pozostają w ich pamięci.
Spektakl świetnie nadaje się jako atrakcyjny element imprezy towarzyskiej lub biznesowej. Był doskonale przyjęty podczas międzynarodowych dni pantomimy w Natolińskim Ośrodku Kultury w Warszawie w 2004 roku.

aktor

mim

clown

warsztaty

fundacja

życia rys

oFFerta